Ahnenerbe

Parapsikolojiyle ilgilenen Nazi partisinin oluşumunda yardımcı rol taşıyan gizli medyumlar cemiyetidir.

Ari ırkların kaynağının Atlantis kıtası veya Tibet olduğunu ileri sürüp o bölgelerde kazı faaliyetleri yapmışlardır. Bir ekip kurarak sadece Tibet bölgesinde 300 kafatası inceleyerek kafa taslarına göre bölge insanlarının kemik haritasını oluşturmuşlardır.

1939 SS-Ahnenerbe photo book
Ahnenerbe Sembol

Ahnenerbe toplama kamplarındaki insanların üzerinde deney yaptığı için cezalandırılmış, sadece Ahnenerbe genel müdürü Dr. Wolfram Sievers idam edilip geri kalan üyeler ufak idari cezalara çaptırılmıştır. Ahnenerbe, Hakenkreuz(Svastika, Gamalı Haç) işaretinin ari Alman ırkına ait olduğunu ve ari ırkın Alman’lar olduğunu öne sürmüştür. Bu konuda Türkiye’de dahil aramalar yapmış çıkan Svastika sembollerini toplamışlardır.

Gamalı Haç (Svastika)

Gamalı Haç yani Svastika çoğu medeniyetlerin birbirinden esinlenerek sembol olarak araç gereç ve duvarlarına çizmişlerdir. Bu yüzden ari ırka ait olduğu bir yorumdan öte gitmemiştir. Naziler bu gibi SS örgütlenmeleriyle bilim literatürüne çok şey kazandırmıştır ama araştırma teknikleri pek insancıl değildir.

The Nazi anthropologist Beger at the SS-Ahnenerbe expedition to Tibet... | Download Scientific Diagram
Tibet Bölgesinde Kafa İncelemeleri (The Nazi anthropologist Beger at the SS-Ahnenerbe expedition to Tibet in 1938, examines the rate of Aryan origin of the local population. (Photograph by Ernst Krause, Německý federální archiv, CC-BY-SA 3.0).)

Yapılan deneylerin canlı insanlar üzerinde yapılması büyük yanlıştır ama bu deneyler günümüzde çoğu hastalık tedavisi ve insan fizyolojisini tanımak için yardımcı veri sağlamıştır.

Racial policy of Nazi Germany - Wikipedia
Kafa Ölçümü

Kafatası sınıflandırmaları yapıldıktan sonra doğu ve batı insanlarının yüz tipi ve kemik yapısı, burun ve göz büyüklüğü gibi veriler literatüre kazandırılmıştır.

The Disturbing Resilience of Scientific Racism | Science | Smithsonian Magazine
Kafa Ölçümleri
How the Science of Racism Led to the Holocaust - The war against the divine image in man - Ethics & Morality
Kafatası Büyüklüğü ve Beyin Hacmi Ölçümü

Nazi Almanya’sında Nazi Anatomi Bilimi diye adlandırılan bu incelemelerde laboratuvarlarda kafatasları ve insan uzuvları incelenmiştir. İnceleme sonrası ayrılan kafatası tipleri halka açık sergilenmiştir.

Nazi anatomy history: The origins of conservatives' anti-abortion claims that rape can't cause pregnancy.
Kafatası Sergisi Örneği

LiveTerra olarak canlı insan üzerinde deney yapılmasına karşı duruyor, bilgilendirme amaçlı bu yazıyı yayınlıyoruz. LiveTerra etik eğitimin ve salt gerçeklerin bilgi olarak paylaşıldığı sitedir. Yazılarda verilen bilgilerin etik olmaması ve yasadışı olması LiveTerra sorumluluğunda değildir. Biz cahilliğe karşı alnı dik duran eğitim savaşçılarıyız.

Yorumlarda fikrinizi belirterek gelişmemizde bizlere yardımcı olabilirsiniz.

-Mustafa BAHAR

Kaynaklar

Adolf Hitler, KAVGAM (1924), s. 414

Swastika.” Oxford Dictionary of English 2e, Oxford University Press, 2003.

“Ahnenerbe” için 12 yorum

 1. I have a disease, Wegener’s granulomatosis, first described by a Nazi-affiliated doctor who first defined the disease in the 1930s. His Nazi associations revealed, the name of the disease was changed to Granulomatosis with polyangiitis or GPA Unfortunately, “GPA” means “grade point average” to people in America, so unless you can manage the full new name, you end up calling it WG/GPA or Wegener’s granulomatosis anyway! Frankly, a disease this nasty deserves to bear the name of a Nazi-associated doctor.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Wegener

  Liked by 1 kişi

   1. It’s a chronic disease without a cure (at this point), but it is treatable and one can live pretty much a normal life in most instances as long as he or she has a good pulmonologist’s or rhumatologist’s care. (I have both!) Thanks!

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s