Yazı kategorisi: Güncel

*HİTLER HAKKINDA BİLİNMEYENLER*

Öncelikle bu yazımıza Adolf Hitlerin kim olduğu hakkında kısa bir bilgiyle beyin haznesinde yer verelim..

Adolf Hitler (20 Nisan 1889 – 30 Nisan 1945, Berlin) Avusturya doğumlu Alman politikacı, siyasi lider, teorisyen ve devlet adamı, yirminci yüzyılın en bilinen diktatörü.

Adolf Hitler, 20 Nisan 1889 tarihinde Almanların yoğunlukta olduğu Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’na bağlı yukarı Avusturya’nın Braunau am Inn kasabasında o sıralar gümrük memuru olan Alois Hitler (1837-1903) ve Alois’in üçüncü eşi (aynı zamanda ikinci dereceden kuzenidir ve evlenmek için kiliseden izin almıştır.) Klara Pölzl’ün (1860-1907) oğlu olarak doğmuştur. Alois’in altı çocuğundan dördüncüsüdür. Avusturya vatandaşı olarak doğan Adolf daha sonra 1925’te Avusturya vatandaşlığından çıkmıştır.

Adolf Hitler gençliğinde resimle uğraşmıştır. 1907 yılında Viyana güzel sanatlar akademisine başvurmuştur fakat yeterli bulunmadığı için kabul edilememiştir. Eğer kabul edilseydi Adolf Hitler belki de ünlü bir ressam olacaktı. 1. Dünya Savaşı’na katılmadan önce Adolf Hitler’in 2000’e yakın resmi ve çizimi vardı.

1 Nisan 1924 yılında birahane olayından dolayı hükumeti düşürme gerekçesiyle 5 yıl hapse çarptırıldı. Daha sonra halk için tehlike oluşturmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldı. Bu sürede “Kavgam” adlı kitabı yazdı. Hitler, Alman ırkını iyileştirmek için birçok zihinsel engelli vatandaşını öldürttü. Dünya’nın ilk hava soğutmalı motora sahip olan aracı Wolksvagen Beetle’dır. Hitler, Beetle’ı hem Almanların tek tip araca binmesi için hem de su soğutmalı motorların Rusya’da işlevlerini yitirdiğini görüp teknolojiyi ilerletmek için üretmiştir.

Hitler uzun süre bıyıklarını uzun kullanmıştı fakat bir müddet sonra pala bıyık yüzünden gaz maskesinin yüzüne oturmadığını söyleyerek bıyıklarını küçülttürdü.

Adolf Hitler, 1939 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterildi.

https://www.haberler.com/adolf-hitler/biyografisi/

Reklam

Yazar:

KENDİN İÇİN..

*HİTLER HAKKINDA BİLİNMEYENLER*” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s