Yazı kategorisi: Güncel

SEN ve FİYATIN

Ne kadar değerlisin? , İçinde sakladığın madenler neler ?, Gerçekten altın gibi bir insan mısın?, Kaç KG mikrop taşıyorsun? ( Evet kilogram). Sen değerlisin, sen teksin, bir defa yaşıyorsun iyi yaşa gibi cümleleri boşa söylemiyorum. Hadi okumaya devam et… ne kadar değerlisin anlayacaksın.

 İngiliz bir TV ağının araştırmaları sonucu ortaya çıkan tahmini verilere göz atarak senin ne kadar değerli olduğunu anlayacağız.

Ben bu testi kendim için yaptım ve sonuçları tek tek işleyeceğim. Öncelikle ben 95 kilogramlık, 182 cm bir erkeğim. Tüm verileri girince çıkan sonuçlar yazının devamında eklidir.

Bugüne kadar 56kg oksijen harcamışım. Görülüyor ki sadece nefes alarak bu güne kadar 3.000 dolarlık kimyasal element vücudumu oluşturmuş.  Bunlar yaklaşık değerlerdir.

Düşünsene şuan içimde 9.1 oktilyon atom var… 1 oktilyon, bin kere trilyon kere trilyon demektir. Nerede bu atomlar? En tuhaf olan atomların arasındaki boşluk çıkarılırsa ve atomlar birleştirilirse 9.1 oktilyon atomlu ben, kırmızı kan hücresi kadar ufak olacaktım. Tek bir alyuvar olacaksın.

Sadece kırmızı kan hücrelerim yan yana koyulursa, 257 bin 348 km uzunluğunda olurdu.

Evet, yanlış görmedin 100 trilyon mikrop taşıyorum ve tüm mikroplarımın ağırlığı beynimde ağır geliyor. Herkes için geçerli senin de mikropların beyninden büyük çıkacak.

Neredeyse 3 de 1 im kas kütlesi. 7.2 litre hava çekebilen akciğerlerim var. 5 litrelik 2 tane şişe düşün. Göğsünde taşıyorsun…

Geri kalan %55 suyum ve o 10 litreye yakın havayı alan akciğerim, basketbol topu boyutunun neredeyse yarısı kadar küçük…

Tüm benliğim, kodlarım DNA verilerim sadece 800 megabayttan ibaret.

Çok şaşırtıcı. 110 tane ben 1 gram altın barındırıyorum. 182 gr arsenik ölmem için yeterli ama içimde arsenik barındırıyorum. 1.5 milyon tane benden 182 gram arsenik çıkıyor. 550 tane ben 1 gram arsenik içeriyorum. Görüldüğü üzere zehri içerimizde taşıyoruz. Biyolojik sistem her hesaplamaları yapmış. Bize şaşırmak düşer. Çıkan sonuçları yorum kısmında belirtebilirsiniz. Yeni yazıların bildirimini almak için site üzerinden e-posta ile üye olabilirsiniz. Diğer insanların da bilmesini istiyorsanız, emeği göz önünde bulundurarak linki değil siteyi paylaşmanız beni mutlu eder.

KENDİNE DEĞER KAT… Live Terra

KAYNAK:http://www.bbc.com/earth/story/the-making-of-me-and-you#/results/top

Barış Özcan/ Kaç paralık adamım? Youtube channel.

Reklam

Yazar:

Eğitimci - Araştırmacı - Yazar https://liveterra.online/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s