Yazı kategorisi: Güncel

WordPress.com’un Geleceği


Bu kargaşaya (.org-.com)son vermek için kısa bir bilgilendirme yazısı hazırladım.


WordPress .org ve . com uzantılı olmak üzere ikiye ayrılmakta. Com uzantısı automattic tarafından kurulan bir pratik site yapım adresiyken org uzantılı olan tamamen dosya ve kod gerektiren zor site kurma adresidir. Tabi zorluk görecelidir.

WordPress.org bir sosyal ağı olmayan bir adresken WordPress.com kendi içinde sosyal ağı olan ve takipleşebileceğiniz daha çok ortalama bilgisayar kullanım becerisine sahip bireylere yönelik güzel bir blog yapma sitesidir.

WordPress.com sitelerine bakarsanız çoğunluk blog tarzında kişisel gelişim, edebiyat, teknoloji, haber gibi konular üzerine açılmış siteleri görürsünüz. Evet, burası diğer sosyal medya uygulamalarının aksine kötüden arındırılmış, entelektüel kişilerin uğrak mekanı diyebiliriz. Burada bulunan kişiler genelde boş zamanlarını bir şeyler okumakla geçirmek isteyen bireyler olduğu için yazıların akıcı ve görsel açıdan okunur olması yararlıdır.

Gelecekte bu platformun ünleneceği ve daha aktif olacağını düşünüyorum. İnsanlar vakitlerinin boşa gittiğini anladığı zaman bu platforma yönelip bir şeyler öğrenmenin daha yararlı olduğunu anlayacaktır.

Bu konuda bizlere düşen görev admin dostlar edinmek yani başka siteleri takip edip yazılarını, emeklerini beğenmek yorum yapmaktır.

Siz WordPress hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorumlarda yazabilirsiniz.

Reklam

Yazar:

Eğitimci - Araştırmacı - Yazar

WordPress.com’un Geleceği” için 7 yorum

  1. dostum bende senin fikirlerine katılıyorum boşa vakit geçirmek yerine bizim gibi okumakla yahut yazmakla vakit geçirseler inan bir değil bir kaç adım daha ileride olacağımız aşikar senin şu fikrinde benim için önemli birbirimizinyazılarını beğenip yorumlar yazsak çok güzel dostluklar edineceğimizde göz önünde bulunan önemli bir gerçektir ben senin yazılarında hayata dair çok değerli ve güzel şeyler görüyorum başarılarının devamını diliyorum.

    Liked by 2 people

  2. If you think wordpress is intellectual and thus escapes “evil”, you haven’t read the Woke blogs by the screaming idiots who inhabit the world.
    But don’t worry, you’ll find them someday 🙂
    or they’ll find you…..

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s