Yazı kategorisi: Güncel, İnsan

Son Kez Bak

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğum şarkı ile okumanızı tavsiye ederim…

Acımız, diğerinin acısından üstün değil. Mutluluklarımız hiçbir kimsenin alay edebileceği kadar basit değil… Hayat, bizi anlayabilen üç dört insanın toplamından ibaret… Bakışımız ise gökyüzünden daha fazla..

Kırık bir kuş dilinden anlamak istersen dalların son çırpınışını izle. Adımların geriye gittikçe uzaklarda gülümseyen bulutları gör. Bu rüzgarlar asi Anadolu’nun sesidir. Toprak ile iş birliği yapmış esintiler verir tenine. Eski bir uygarlık kadar gerçektir kalbin mazisi. Mezopotamya belki de böylesi yalnızlığa şahit olmamıştır.

Toprak aldığını geri verirken, yıllar çok şey eskitir insandan. Bir çiçek solduran bakış çok kalp kırar. Uzaklardan hissedilir can yakanın ateşi. Şarkılar kelimelerini yitirse de bakışlar bitmez.

Hiçbir söz, davranışın yerini tutmaz. Hissedilen, gizliyse güzeldir. Tarih yazmak, ince ruhtan geçer belki de. Tıpkı Mecnun gibi… Yıllar sonra bile önemini yitirmeyen Mecnun…

“Leyla’nın sokağındaki köpeğin gözlerinden öper Mecnun, psikologlara göre, bu bir davranış bozukluğudur. Edebiyatçılar ise, bu davranışın önünde saygıyla eğilirler.” Bu cümleyi sakla içinde. Mecnun’a saygı duy.

Bir hisse nasıl ev sahipliği yaptığını anımsa. Mecnun musun bir köpek bakışında Leyla’yı arayan? Yoksa sözlerin tılsımına sığınmış bir korkak mı?

Reklam

Yazar:

20'lerinde yitik bir deli diyecekler adına ama sen yine de gülümse...

Son Kez Bak” için 25 yorum

  1. このサイトはあなたのものですか、それともサイトに書いていますか?

    Beğen

  2. Vous avez un monde intérieur très différent. J’ai des sentiments mitigés dans vos messages. Chacun de vos messages contient des émotions différentes. Quand je l’ai lu, j’ai ressenti des émotions opposées telles que la tristesse et le bonheur.

    Liked by 2 people

  3. I’m looking at the site, ebrucahisler, in case you wrote a new article for 4 days. I’m waiting for your new posts.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s