Yazı kategorisi: Güncel, Yeni, İnsan

İnsan Tipleri

Çevrede bir çok insan görmekteyiz. Bu insanlar hayatımızdan anlık olarak geçip gitmekte. Her insanın kendi derdi ve mutlulukları o insan kalabalığında eser gider. Şimdi bu insan tiplerini kendi bakış açımla maddele halinde sıralayayım.

– Galesiz: dünya batsa umrunda olmayan tiplerdir. Ders veya gelecek kaygısı gütmezler. Keyiflerine bakarlar ve bencillerdir. Genelde kestirmeyi bile umursamadıkları için saçları ve tırnakları uzundur. Salaş bir yaşam tarzları vardır.

-Sinir bozan: bu tiplerde terbiye yoktur. Toplum içine yüksek ses çıkarılar, insanları rahatsız ederler, yemek yerken film açıp son ses dinlerler. Bu tiplerin de kendilerine has utanmaz bir bencilliği vardır. Sıra beklemez, sıra kapmaya çalışır.

– Sinsi ve Boş: Önce arkadan konuşur sonra arkasından konuştuğu insanla sürekli iyi olur. Sürekli kötüler ve sonra kötüledikleriyle takılır. Böyleleriyle bir şeyinizi paylaşmayın laf taşırlar. Bu tipler bu saydıklarımı yaparken zevk alır.

-Hayalet: Kimseye karışmaz ve olaydan uzak durur. İşine bakar ve sessizdir. Genelde arkadaşları olmaz.

-Akıllı: Bu tip insanlar diğer insanlara uyuz gelir. Çünkü diğer insanlar eğlenirken bu tip çalışır ve sonuç çalışandan yana olumludur. Bu durum da diğer tembelleri rahatsız eder. Bu insanlara genelde inek lakabı takılır. Uyuz gidilse de sonunda hep kıskanılır.

– Yorumlarda devam ettirin 😉

Reklam

Yazar:

Eğitimci - Araştırmacı - Yazar

İnsan Tipleri” için bir yorum

  1. Kurnaz: Her durumda her şeyden kendini kurtardığı gibi, başkalarının üzerine suç atmayı başarır.. Toplumumuzda her alanda çok sayıda mevcuttur.

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s